Uwaga na nieuczciwych handlarzy - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Uwaga na nieuczciwych handlarzy

Data publikacji 06.07.2020

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do mieszkań obcych. Seniorka z Nakła straciła gotówkę po wizycie kobiety oferującej sprzedaż leczniczych prześcieradeł.

Niestety zdarza się, że do domów mieszkańców powiatu pukają nieuczciwi akwizytorzy, którzy oferują sprzedaż różnych towarów lub usług. Ofiarami nieuczciwych sprzedawców najczęściej są Seniorzy.

Tak właśnie było i tym razem. Do jednego z mieszkań na terenie Nakła weszła kobieta i zaoferowała mieszkającej tam Seniorce kupno mającego właściwości lecznicze prześcieradła. Pokrzywdzona nie była zainteresowana zakupem, jednak handlarka była tak uciążliwa, że kobieta zdecydowała się na zakup towaru, gdyż zamierzała jak najszybciej pozbyć się nieznajomej z domu.
Kiedy pokrzywdzona na chwilę wyszła do innego pomieszczenia, złodziejka  wykorzystując nieuwagę Seniorki ukradła leżący na blacie portfel z gotówką po czym pospiesznie opuściła mieszkanie.

Aby ustrzec się przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami warto być ostrożnym i dbać o swoje mienie. Przede wszystkim policjanci apelują o to, aby nawet przebywając w mieszkaniach, zamykać je na klucz i nie wpuszczać nieznajomych. Poza tym dokumenty oraz pieniądze warto przechowywać w miejscach trudno dostępnych dla osób odwiedzających.

Sprzedaż odzieży, leczniczych kołder, prześcieradeł, kalendarzy czy sprzętu agd, mogą być jedynie pretekstem, by wejść do mieszkania. Szczególnie na tego typu sytuacje należy uczulać Seniorów, gdyż złodzieje mogą łatwo żerować na ich łatwowierności i dobrym sercu.

O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska