Wiadomości

Podczas wakacji policjanci pamiętają o bezpieczeństwie najmłodszych

Data publikacji 28.07.2020

Także podczas wakacji policjanci z nakielskiej jednostki spotykają się z dziećmi i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. W świetlicy w Dębowie mł. asp. Zofia Wrzeszcz prowadziła zajęcia profilaktyczne dla dzieci biorących udział w półkoloniach.

W świetlicy w Dębowie trwają zajęcia wakacyjne dla dzieci. Kolonistów odwiedziła także nakielska policjantka zajmująca się pracą z nieletnimi, mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Mundurowa mówiła o zasadach bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas wakacji, a szczególną uwagę zwracała na to, jak należy zachowywać się nad wodą i przestrzegała przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z niestrzeżonych plaż. Nie zabrakło również informacji na temat przepisów drogowych oraz zasad poruszania się po drogach. Przypominała też, jak ważne znaczenia dla bezpieczeństwa pieszych mają tzw. „odblaski”.

Uczestnicy spotkania usłyszeli również informacje na temat tego, jak powinien być wyposażony rower oraz jak rowerzyści oraz osoby przemieszczające się na hulajnogach, czy deskorolkach powinny korzystać z dróg i chodników.  

Nie zabrakło także omówienia specyfiki pracy mundurowych oraz możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu i sprzętu wykorzystywanego podczas codziennych służb przez mundurowych. Ten prezentowali mundurowi z niedawno otwartego Posterunku Policji w Sadkach.   
 

  • Zdjęcie przedstawia policjantkę prowadzącą zajęcia profilaktyczne dla dzieci
    Spotkanie z dziecmi w Dębowie #1
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę prowadzącą zajęcia profilaktyczne dla dzieci
    Spotkanie z dziecmi w Dębowie #2
  • Zdjęcie przedstawia policjantkę prowadzącą zajęcia profilaktyczne dla dzieci
    Spotkanie z dziecmi w Dębowie #3