Policjanci rozpoczęli zajęcia w klasie prawno-policyjnej - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policjanci rozpoczęli zajęcia w klasie prawno-policyjnej

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie funkcjonuje klasa prawno–policyjna. Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą policji zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. Wczoraj mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe dla licealistów.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku szkolnym, policjanci prowadzić będą zajęcia dla uczniów klasy I i II.     

Wczoraj (15.09.20) odbyły się pierwsze lekcje w tym roku szkolnym prowadzone przez policjantów. Z  licealistami spotkała się mł. asp. Zofia Wrzeszcz z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy.

Policjantka przybliżyła uczniom harmonogram planowanych zajęć na bieżący rok szkolny. Przez najbliższe miesiące uczniowie klasy mundurowej uczyć się będą historii Policji, zasad policyjnej musztry, ceremoniału, poznają pracę policjantów pełniących służbę w pionie kryminalnym oraz pionie prewencji. Dowiedzą się także jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie wymagania musi spełnić kandydat do policji.