Dzielnicowi z Szubina na spotkaniach profilaktycznych - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Dzielnicowi z Szubina na spotkaniach profilaktycznych

Data publikacji 16.09.2020

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie przeprowadzili w ostatnich dniach spotkania profilaktyczne w dwóch szkołach na terenie gminy. Tematyka pogadanek dostosowana była do wieku uczniów i bieżących potrzeb.

W ostatnich dniach szubińscy dzielnicowi, sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak oraz mł. asp. Tomasz Bukowski odwiedzili uczniów w dwóch szkołach: Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie oraz Szkole Podstawowej w Rynarzewie. Celem wizyt mundurowych było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Uczniowie z klas 0 i I dowiedzieli się między innymi, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami związanymi z niewłaściwym korzystaniem z dróg podczas przemieszczania się po nich. Mowa była także o bezpiecznym zachowaniu w kontakcie z osobą nieznajomą i właściwym zachowaniu na terenie szkoły. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały od policjantów odblaski.  

Młodzież z klas starszych dowiedziała się czym jest demoralizacja i czyn karalny oraz jakie środki prawne może zastosować sąd rodzinny wobec nieletniego, który łamie prawo.

  • zdjęcie przedstawia dzielnicowego prowadzącego zajęcia dla siedzących w klasie uczniów
  • zdjęcie przedstawia dzielnicowego rozdającego dzieciom odblaski
  • zdjęcie przedstawia dzielnicowego prowadzącego zajęcia dla siedzących w klasie uczniów