Podwójny „zakazowiec” zatrzymany przez dzielnicowego - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Podwójny „zakazowiec” zatrzymany przez dzielnicowego

Data publikacji 17.09.2020

Dzielnicowy z posterunku w Sadkach zatrzymał 38-letniego traktorzystę, który prowadził pojazd wbrew sądowym zakazom. Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy z sadkowskiego posterunku pełniąc wczoraj (16.09.20) służbę w swoim rejonie służbowym ustalił, że przez miejscowość Samostrzel może przemieszczać się ciągnik rolniczy, którego kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Długo nie trwało, jak ustalenia dzielnicowego potwierdziły się. Jadący przez Samostrzel zetor został skontrolowany, a personalia prowadzącego go mężczyzny sprawdzone w policyjnej bazie. Wynik tego sprawdzenia dowiódł, że wobec 38-letniego kierowcy wydano aż dwa zakazy prowadzenia pojazdów. O jednym zdecydował sąd w Nowym Tomyślu drugi, bezterminowo, wydał sąd w Nakle.

Pojazd został przekazany właścicielowi, a prowadzący go mężczyzna zatrzymany i dowieziony do posterunku, gdzie przedstawiono mu zarzuty za złamanie sądowych zakazów. Mieszkaniec gminy Sadki za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.