Sprawca kolizji uciekł z miejsca, bo miał ku temu powody - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Sprawca kolizji uciekł z miejsca, bo miał ku temu powody

Data publikacji 18.09.2020

Policjanci z Szubina zatrzymali 52-latka, który w jednej z podszubińskich wsi spowodował zdarzenie drogowe i uciekł z miejsca. Szybko został namierzony przez dzielnicowych. Wtedy okazało się, że miał powody, by uciekać.

W minioną środę (16.09.20) dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w jednej z wsi. Kiedy na miejsce dojechali dzielnicowi okazało się, że kierowca renault, który zawracając na trasie doprowadził do zderzenia z oplem, zaraz po zdarzeniu uciekł do pobliskiego lasu. Na podstawie informacji przekazanych przez osoby uczestniczące w kolizji mundurowi ustalili kto prowadził renault.

52-letni mieszkaniec szubińskiej gminy został zatrzymany kilka kilometrów od miejsca zdarzenia. Okazało się, że miał on powody, by uciekać. Prowadził pojazd wbrew sądowemu zakazowi, a po wtóre, był poszukiwany do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa z przeszłości.

Tego samego dnia kierowca usłyszał zarzut złamania sądowego zakazu i otrzymał mandat za spowodowanie kolizji. Po czym został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.