47-latek wpadł, bo nie miał zapiętych pasów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

47-latek wpadł, bo nie miał zapiętych pasów

Data publikacji 18.09.2020

Nakielska „drogówka” zatrzymała 47-latka, który wsiadł za kierownicę wbrew sadowemu zakazowi. Kierowca fiata już usłyszał zarzuty, a decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

Sytuacja miała miejsce minionej środy (16.09.20) w Kcyni na ul. Nakielskiej. Uwagę funkcjonariuszy nakielskiej „drogówki” zwrócił fiat, którego kierowca nie korzystał z wymaganych przepisami pasów bezpieczeństwa. Sprawca wykroczenia został skontrolowany.

Prowadzący fiata mężczyzna nie okazał mundurowym żadnych dokumentów, a jego dane potwierdził pasażer. Kiedy personalia kierowcy wprowadzono do policyjnej bazy okazało się, że 47-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Złotowie.
Mieszkaniec powiatu pilskiego przyznał, że miał świadomość decyzji, jaką w jego sprawie podjął sąd, jednak nie zmieniło to w żaden sposób sytuacji. Kierowca został zatrzymany i dowieziony do kcyńskiego komisariatu. Tam kryminalni przedstawili mu zarzuty za prowadzenie pojazdu wbrew sądowemu zakazowi.

Dalsze losy kierowcy fiata zależą od sądu, a zgodnie z obowiązującymi przepisami 47-latkowi grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.