Wiadomości

Policjanci powiatu nakielskiego kontrolują przestrzeganie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią

Data publikacji 10.10.2020

Wzrost liczby zachorowań na Covid-19 spowodował zmianę rzeczywistości i wprowadził kolejne obostrzenia i nakazy, do których stosować muszą się wszyscy. Jak do wprowadzonych nakazów stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali policjanci.

Dziś (10.10.20) na terenie całego kraju wprowadzoną tzw.: "żółtą strefę", a co za tym idzie zaczynają obowiązywać nakazy, do których stosować muszą się wszyscy. Jednym z ważniejszych jest obowiązek zasłaniania nosa i ust, nie jak było do tej pory, tylko w sklepach, urzędach itp., ale również przemieszczając się ulicami.

Jak do nowych nakazów stosują się mieszkańcy powiatu nakielskiego sprawdzali dziś (10.10.20) policjanci. Kontrolowane osoby były informowane o obowiązujących przepisach.

W dalszym ciągu mundurowi sprawdzają także placówki handlowe, usługowe i gastronomiczne zwracając uwagę na zachowanie klientów i obsługi.

Działania kontrolne z pewnością będą kontynuowane, a mają one na celu przede wszystkim dbałość o zdrowie obywateli. Ci, którzy świadomie ignorują wprowadzone nakazy ponosić będą konsekwencje przewidziane prawem.

  • policjanci legitymują kobietę
  • policjant kontroluje teren sklepu
  • policjant legitymuje mężczyznę
  • policjanci legitymują mężczyznę
  • policjant kontroluje lokal gastronomiczny