Wiadomości

Policjanci „drogówki” sprawdzali jak kierowcy stosują się do zaleceń

Jeszcze w miniony piątek (16.10.20) stosowanie osłony na usta i nos dotyczył także osób, które wspólnie podróżują, ale nie mieszkają razem. To, czy kierowcy stosowali się do tych zleceń podczas piątkowej służby sprawdzali także policjanci z nakielskiej „drogówki”, apelując jednocześnie do kierowców, by dbali o zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Aktualna sytuacja pandemiczna i wzrastająca liczba osób, które chorują na covid-19 spowodowała wiele zmian i nałożyła kolejne obostrzenia. Od ubiegłego tygodnia każdy, kto nie posiada stosowanego zaświadczenia powinien w przestrzeni publicznej zasłaniać usta i nos.

Do minionego piątku (16.10.20) wytycznych tych winny także przestrzegać osoby, które wspólnie podróżowały do pracy, czy innych miejsc jednym autem. Do tego dnia bez maseczek lub innych osłon na nos i usta mogły jedynie podróżować wspólnie osoby, które razem zamieszkują.

Policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego codziennie patrolują trasy kontrolując przestrzeganie przepisów drogowych przez kierowców. Podczas piątkowych (16.10.20) sprawdzeń przypominali kierowcom o wprowadzonych obostrzeniach związanych z covid-19. Zwracają tym samym uwagę, że stosowanie się do aktualnych wytycznych ma na celu ochronę zdrowia obywateli.