Świadkowie zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Świadkowie zabrali kluczyki kompletnie pijanemu kierowcy

Data publikacji 19.10.2020

Ponad trzy promile alkoholu miał w organizmie kierowca renault, którego ujęli obywatele w Potulicach. To już kolejny przypadek, kiedy przypadkowi świadkowie uniemożliwiają pijanemu kierowcy dalszą jazdę. Ich postawa zasługuje na uznanie.

Zgłoszenie o tym, że po terenie Potulic przemieszcza się renault, którego kierowca prawdopodobnie jest pijany wpłynęło do dyżurnego nakielskiej komendy wczoraj (18.10.20) przed 22.

Kiedy na miejsce dojechał patrol okazało się, że świadkowie, którzy zgłaszali interwencję zatrzymali pojazd i widząc, że kierowca jest kompletni pijany zabrali mu kluczyki od auta uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę.
Przekazany mundurowym kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec nakielskiej gminy. Mężczyzna został dowieziony do komendy i sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.
Jeszcze dziś (19.10.20) usłyszy on zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem i grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara pieniężna.

Sprawę rozstrzygnie sąd, a słowa podziękowania i uznania należą się obywatelom, których ujęli kierowcę. Stwarzający ogromne zagrożenie dla użytkowników dróg, kompletnie pijany 26-latek został wyeliminowany z ruchu dzięki ich determinacji.