4 lata spędzi za kratami, bo namierzył go dzielnicowy - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

4 lata spędzi za kratami, bo namierzył go dzielnicowy

Data publikacji 27.11.2020

Dzielnicowy z Nakła zatrzymał 44-latka poszukiwanego do odbycia 4-letniej kary pozbawienia wolności za dwa przestępstwa. Poszukiwania za mężczyzną prowadzone były od blisko dwóch miesięcy.

44-letni nakielanin miał na swoim koncie włamanie i zniszczenie mienia. Właśnie za te przestępstwa miał odbyć 4-letnią karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym, gdzie sam powinien się zgłosić. Nie zrobił tego, dlatego nakaz zatrzymania go i doprowadzenia do więziennej izolacji dostali od sądu policjanci z miejscowej komendy powiatowej.

Dane 44-latka zostały wprowadzone do policyjnej bazy i wszczęto za nim poszukiwania. Wiadomym było, że nie przebywa on w swoim miejscu zamieszkania i cieszył się wolnością do czasu, kiedy nakielski dzielnicowy ustalił, gdzie ukrywa się mężczyzna.

Sprawdzenie namierzonego adresu okazało się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Formalnością było potwierdzenie personaliów 44-latka i weryfikacja ich w systemie. Po tym, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego. Tam, zgodnie z wyrokiem sądu, spędzi 4 lata.