Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu nakielskiego w 2020 roku

Data publikacji 14.01.2021

Nakielscy policjanci podsumowali kolejny rok działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2020 roku odnotowano blisko 519 nowych zaznaczeń na naszej mapie, gdzie miało dojść do różnego rodzaju zagrożeń. Wszystkie te zgłoszenia zostały przez funkcjonariuszy zweryfikowane.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożenia występującego na danym terenie. Narzędzie to ma służyć przede wszystkim społeczności lokalnej. Za jego pośrednictwem można informować policję o różnych niepokojących zjawiskach.

Mapa jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią, a jej obsługa zaprojektowana jest w taki sposób, by każdy obywatel mógł bez problemu z niej skorzystać. Użytkownik aplikacji wskazuje na miejsce związane z konkretnym zagrożeniem, natomiast policjanci na bieżąco weryfikują przekazywane w ten sposób informacje i w zależności od dokonanych ustaleń, podejmują działania zmierzające do wyeliminowania wskazanego problemu.

W 2020 roku nakielscy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 519 miejsc, w których wystąpiło zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci, po weryfikacji, potwierdzili 176 zgłoszeń. Mieszkańcy powiatu nakielskiego najczęściej informowali o przekraczaniu dozwolonej prędkości, spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, grupowaniu się osób małoletnich zagrożonych demoralizacją oraz nieprawidłowym parkowaniu.

176 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w wyniku podejmowanych przez funkcjonariuszy interwencji zostało wyeliminowanych. Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny, to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

Policjanci powiatu nakielskiego zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki takiemu współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.

Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe.
 

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony