Piknik w Minikowie z udziałem nakielskich policjantów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Piknik w Minikowie z udziałem nakielskich policjantów

Data publikacji 12.09.2019

Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie był organizatorem imprezy plenerowej dla dzieci. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także policjanci z nakielskiej komendy. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji.

Wczoraj (11.09.19) policjanci z nakielskiej jednostki zostali zaproszeni do udziału w imprezie plenerowej, której organizatorem był Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Przedsięwzięcie zorganizowano dla dzieci z różnych szkół z terenu powiatu.

Mundurowi przygotowali dla uczestników imprezy różne atrakcje. Z oferty przygotowanej przez policjantów dzieci korzystały bardzo chętnie. Z zaciekawieniem oglądały sprzęt wykorzystywany przez mundurowych podczas codziennych służb i  chętnie siadały za kierownicą policyjnego radiowozu.

Uczestnicy festynu z ochotą grali też w grę edukacyjną, gdzie wykazać musieli się znajomością przepisów drogowych oraz sprawdzali jak działają alkogogle. Jedną z atrakcji był też pokaz tresury policyjnych czworonogów przygotowany przez ich przewodników.

Policyjne stoisko cieszył się dużym zainteresowaniem, a festyn był doskonałą okazją, aby rozmawiać z najmłodszymi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą koło oznakowanego radiowozu wraz z dziećmi uczestniczącymi w festynie
  Festyn w Minikowie #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanych przewodników psów służbowych stojących przy oznakowanym radiowozie razem z dziećmi uczestniczącymi w festynie.
  Festyn w Minikowie #2
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę nadzorującą dzieci, które w alkogoglach pokonują tor przeszkód.
  Festyn w Minikowie #3
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego przewodnika psów służbowych rozmawiającego przy oznakowanym radiowozie z dziećmi uczestniczącymi w festynie.
  Festyn w Minikowie #4
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą koło oznakowanego radiowozu wraz z dziećmi uczestniczącymi w festynie
  Festyn w Minikowie #5