Policjanci z wizytą w szkole w Występie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policjanci z wizytą w szkole w Występie

Data publikacji 13.09.2019

Zasad poruszania się pieszych po drogach uczyli się wspólnie z policjantami najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Występie. Mundurowi propagowali bezpieczne korzystanie z dróg i rozmawiali o ważnej roli, jaką dla bezpieczeństwa pieszych spełniają odblaski.

Dzisiaj (13.09.19) w Zespole Szkół w Występie zostało zorganizowane spotkanie profilaktyczne dla najmłodszych uczniów. Zajęcia prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz wspólnie z dzielnicowym sierż. sztab. Zbigniewem Wilczkiem.

Podczas spotkania policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczyli dzieci najważniejszych przepisów, znaczenia znaków drogowych oraz pokazywali, jak poznane przepisy stosować w praktyce. Dzieci wspólnie z policjantami ćwiczyły, jak winien zachowywać się pieszy na drodze.

Mundurowi mówili też o bardzo ważnej roli, jaką dla bezpieczeństwa pieszych przemieszczających się po drogach spełniają odblaski. Za aktywny udział w zajęciach maluchy zostały nagrodzone kamizelkami odblaskowymi ufundowanymi przez sklep PSB Mrówka.

Podczas zajęć omówiono także kwestie związane z bezpiecznym zachowaniem na terenie szkoły oraz w kontakcie z osobami nieznajomymi.

 

Autor: mł. asp. Zofia Wrzeszcz
Publikacja: mł. asp. Zofia Wrzeszcz
  • Uczniowie podczas spotkania profilaktycznego
  • Policjanci prowadzą spotkanie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Policjanci przedstawiają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym na spotkaniu profilaktycznym w Występie
  • Policjanci wraz z uczniami przedstawiają zasady bezpiecznego przejścia przez pasy