Uczniowie z Dziewierzewa objęci policyjną profilaktyką - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Uczniowie z Dziewierzewa objęci policyjną profilaktyką

Data publikacji 09.10.2019

Przedszkolaki i uczniowie z wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Dziewierzewie wzięli udział w spotkaniu z policjantami, jakie niedawno zostało zorganizowane w szkole. Tematyka zajęć dostosowana była do poszczególnych grup wiekowych.

Policyjni profilaktycy mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch wspólnie z dzielnicowym i przewodnikiem psa gościli ostatnio w Szkole Podstawowej w Dziewierzewie. Mundurowi odwiedzili uczniów, aby porozmawiać z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie, a tematyka zajęć dostosowana była do wieku dzieci.

Zajęcia dla przedszkolaków prowadził kcyński dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel, natomiast dla uczniów z klas 0 – III sierż. szt. Marcin Pilch. Policjanci mówili przede wszystkim o tym, jak powinny zachowywać się dzieci podczas poruszania się po drogach. Przypominali, że pieszy w sytuacji kiedy nie ma chodnika musi poruszać się lewym poboczem, a gdy to jest niemożliwe, może korzystać z pasa drogowego, jednak w każdym przypadku zwracać uwagę powinien na przejeżdżające pojazdy i ustępować im pierwszeństwa. Ponieważ większość dzieci uczęszczających do tej szkoły dojeżdża szkolnym autobusem, policjanci przypominali aby wychodząc z pojazdu rozglądać się czy można bezpiecznie wyjść na drogę. Mundurowi przestrzegali także przed niebezpieczeństwami związanymi z wybieganiem na drogę zza stojących pojazdów. Jednocześnie zachęcali do noszenia na odzieży elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych.

Z uczniami z klas starszych, IV – VIII rozmawiała mł. asp. Zofia Wrzeszcz, która omówiła kim w myśl przepisów jest nieletni, za jakie czyny może on ponieść odpowiedzialność prawną i kto zajmuje się sprawami łamiącej prawo młodzieży. Policjantka przestrzegała również przed eksperymentowaniem ze środami psychotropowymi i dopalaczami, które nie dość, że są zabronione przez prawo, to także bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Mowa była także o cyberprzemocy i bezpiecznym korzystaniu z sieci internetowej.

Uczniowie z Dziewierzewa mieli też niebywałą okazję poznać policyjnego czworonoga, a w rozmowie z jego przewodnikiem st. asp. Łukaszem Król dowiedzieć się jak wygląda praca z policyjnym psem i na czym polega jego tresura.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #2
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla uczniów. Policjant uczy stojącą obok niego dziewczynkę jak prawidłowo przechodzić przez przejście dla pieszych.
  Profilaktyka Dziewierzewo #3
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #4
 • Zdjęcie przedstawia dwóch umundurowanych policjantów prowadzących w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących na dywanie przedszkolaków. Razem z policjantami jest policyjny pies.
  Profilaktyka Dziewierzewo #5
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #6
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących na dywanie przedszkolaków. Obok policjanta stoi troje dzieci które w dłoniach trzymają znaki drogowe.
  Profilaktyka Dziewierzewo #7
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta - przewodnika psa wraz z psem prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #8
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta - przewodnika psa wraz z psem prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów. Obok policjanta i psa stoi jeden z uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #9
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta - przewodnika psa wraz z psem prowadzącego w sali lekcyjnej zajęcia dla siedzących w klasie uczniów.
  Profilaktyka Dziewierzewo #10