Wiadomości

Policjanci rozpoczęli cykl spotkań o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 16.01.2020

W związku ze zbliżającymi się feriami nakielscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych związanych z zimowym wypoczynkiem. Jako pierwsze policyjną profilaktyką objęte zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sipiorach.

Policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii nakielskiej komendy w ramach swoich zadań służbowych prowadzą szeroko pojętą profilaktykę w różnych szkołach na terenie powiatu. Spotkania dostosowane są do wieku odbiorców oraz między innymi pory roku. W związku z tym, że już niebawem rozpoczynają się ferie zimowe, mundurowi rozpoczęli cykl spotkań, podczas których rozmawiać będą o bezpieczeństwie w tych właśnie wolnych dniach. Pierwsze tego typu spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Sipiorach.

Pogadanki zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Dzieci z klas młodszych usłyszały rady, jak bezpiecznie przemieszczać się po trasach, jak strzec się niebezpieczeństw związanych z zawieraniem bliższych relacji z nieznajomymi oraz jak korzystać z wolnego czasu bezpiecznie, ze szczególną uwagą na bezpieczne zachowania w trakcie pobytu na zimowiskach.

Z racji tego, że czas wolny od szkoły czasem wiąże się z mniejszym nadzorem ze strony rodziców, uczniowie klas starszych, prócz informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas pobytu na zimowych wyjazdach, usłyszeli też kilka słów na temat zgubnego wpływu narkotyków i dopalaczy. Policjanci przypominali również o obowiązujących przepisach prawych oraz odpowiedzialności prawnej, jaką ponosi młodzież za zachowania niezgodne z normami społecznymi.  
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego w szkole zajęcia dla dzieci.
  Spotkanie w Sipiorach #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą w szkole zajęcia dla dzieci.
  Spotkanie w Sipiorach #2
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego w szkole zajęcia dla dzieci.
  Spotkanie w Sipiorach #3
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą w szkole zajęcia dla dzieci.
  Spotkanie w Sipiorach #4