Obywatelskie zatrzymanie pijanego rowerzysty - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Obywatelskie zatrzymanie pijanego rowerzysty

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie rowerzysta, który został ujęty przez obywatela gdy wężykiem jechał całą szerokością drogi, stwarzając zagrożenie dla siebie, ale też innych uczestników ruchu. Wniosek o ukaranie 54-latka niebawem trafi do sądu.

Wczoraj (30.08.17) dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony przez obywatela, że na trasie Szubin – Nakło ujął on nietrzeźwego rowerzystę. Kiedy na miejsce dojechał patrol zgłaszający oświadczył, że uniemożliwił cykliście dalsza jazdę gdyż jechał on całą szerokością drogi. Jego sposób jazdy ewidentnie wskazywał, że jest on nietrzeźwy, gdyż miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi i jechał "wężykiem", stwarzając przy tym zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi.
Przekazany mundurowym 54-latek został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Szubin dochodził do siebie w domu.

Dzisiaj (31.08.17) został przesłuchany i usłyszał zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Wniosek o ukaranie mężczyzny zostanie niebawem przekazany do sądu, a 54-latek musi liczyć się z tym, że zostanie ukarany karą aresztu lub grzywny.  
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska