Skusił go pozostawiony w sklepie portfel - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Skusił go pozostawiony w sklepie portfel

Data publikacji 31.08.2017

Dwa zarzuty usłyszał 45-letni mieszkaniec Mroczy, którego zatrzymali policjanci z miejscowego komisariatu, po tym jak okazało się, że przywłaszczył sobie pozostawiony w sklepie portfel z dokumentami i gotówką. Zachowanie podejrzanego oceni sąd, a grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (28.08.17). Wtedy, do mroteckich policjantów zgłosił się mieszkaniec miasta i powiadomił, że prawdopodobnie zgubił portfel. Mundurowi szczegółowo wypytali pokrzywdzonego gdzie przebywał i ewentualnie gdzie mogło dojść do zagubienia. Okazało się, że mężczyzna był w jednym z mroteckich sklepów. W sklepie był monitoring dlatego też, bez zbędnej zwłoki mundurowi przejrzeli zapisy z kamer. Na nagraniu widać, jak pokrzywdzony robi zakupy i zostawia portfel na ladzie, po czym wychodzi. Te okazję wykorzystał 45-letni mieszkaniec miasta. Wszedł do sklepu i zabrał portfel, a w nim znaczną ilość gotówki, karty bankomatowe oraz dowód osobisty.

Ustalenie personaliów sprawcy przywłaszczenia było już tylko kwestią czasu. Podejrzany został zatrzymany wczoraj (30.08.17) na terenie Mroczy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 45-latkowi dwa zarzuty: kradzieży dokumentu tożsamości oraz przywłaszczenia pozostawionego portfela. Podejrzanemu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, a jego zachowanie oceni sąd, do którego niebawem zostaną przekazane materiały sprawy.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska