Oszuści w dalszym ciągu okradają Seniorów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Oszuści w dalszym ciągu okradają Seniorów

Data publikacji 01.09.2017

Oszuści nie ustają w swojej przestępczej działalności. Pod legendą prowadzenia operacji policyjnych wyłudzają często oszczędności życia Seniorów. Nakielska policja apeluje do mieszkańców powiatu, aby zachowali ostrożność.

Oszuści wyłudzający pieniądze od Seniorów są w dalszym ciągu bardzo aktywni. Na swoje ofiary wybierają przypadkowe osoby i wykorzystując wiek oraz łatwowierność osób starszych okradają ich z oszczędności całego życia. Oszuści bardzo często podszywają się pod wnuczków, choć coraz częściej pod policjantów.

Podczas rozmowy telefonicznej domniemany policjant informuje Seniora, że prowadzona jest operacja policyjna mająca na celu zatrzymanie osób okradających osoby starsze, dlatego też należy postępować zgodnie z przekazanymi przez telefon instrukcjami. Podczas rozmów Senior jest informowany, że gotówka, którą ma na koncie jest zagrożona i może zostać skradziona, wiec na czas prowadzonych działań należy ją wypłacić i przekazać policjantowi, który po nią się zgłosi lub też pozostawić w miejscu wskazanym np. koszu na śmieci na ulicy.

Niestety w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, że osoby starsze, w dobrej wierze, chcąc pomóc rzekomym policjantom w prowadzonej akcji, tracą oszczędności całego życia.  
Policjanci z Komendy Powiatowej w Nakle apelują do mieszkańców o czujność. Jednocześnie podkreślają, że Policja nigdy nie zwraca się o tego typu pomoc do obywateli, nie zwraca się także o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy, które będą wykorzystane podczas prowadzonych przez Policję działań.

W przypadku odebrania jakiegokolwiek telefonu z prośbą o współpracę z policją w tego typu sprawach oraz prośbach o przekazanie pieniędzy należy niezwłocznie informować policję pod dostępnymi numerami telefonów 997 i 112.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska