Kontrola drogowa z zarzutami w tle - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Kontrola drogowa z zarzutami w tle

Data publikacji 04.09.2017

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli usłyszy mieszkaniec Nakła zatrzymany wczoraj przez nakielskich mundurowych. Zarzuty usłyszy także pasażer auta. Ten odpowie za znieważenie mundurowych. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie będą tłumaczyli się w sądzie.

Wczoraj 03.09.17) około 15.30 dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po terenie miasta przemieszcza się mercedes kombi koloru ciemnego, którego kierowca najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Aby zweryfikować zgłoszenie na miejsce zostali skierowani „patrolowcy”.
Długo nie trwało, jak na jednej z ulic mundurowi zauważyli opisane w zgłoszeniu auto. Policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania, jednak siedzący za kierownicą mężczyzna przeciwnie przyspieszył i próbował uciec mundurowym. Pościg za mercedesem trwał kilka minut.

Ostatecznie auto zostało zatrzymane. Okazało się, że za kierownicą mercedesa siedzi 42-letni nakielanin, od którego wyraźnie czuć było alkohol. Kontrola alkomatem wykazała w jego organizmie prawie promil alkoholu. Kiedy policjanci poinformowali mężczyznę, że zostaje on zatrzymany w związku z popełnieniem dwóch przestępstw, wtedy do „akcji” wkroczył pasażer (36l.). Informacja o zatrzymaniu kolegi najwidoczniej na tyle go wzburzyła, że zaczął wyzywać mundurowych, tym samym ich znieważając. I tym sposobem podzielił los swojego kolegi i także został zatrzymany.

Mieszkańcy Nakła trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dzisiaj (4.09.17) usłyszą zarzuty. 42-latkowi zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Jego kompan odpowie za znieważenie policjantów.
Obaj ze swojego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem. Starszemu z nich grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, młodszemu do roku.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Piotr Kant