Uciekał przed policyjną kontrolą, a powodów było kilka - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Uciekał przed policyjną kontrolą, a powodów było kilka

Data publikacji 08.09.2017

Dwa zarzuty usłyszy niebawem mieszkaniec Szubina, zatrzymany wczoraj przez mundurowych z miejscowego komisariatu. 43-latek uciekał przed policjantami i szybko okazało się, że miał ku temu powody. Mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia. Sprawę oceni sąd.

Wczoraj (07.09) krótko przed 19.00 szubińscy „patrolowcy” zauważyli jadącego całą szerokością drogi motorowerzystę. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, wydali mu z radiowozu sygnały do zatrzymania. Motorowerzysta zamiast się zatrzymać, za wszelką cenę próbował uciec i sam zapędził się w przysłowiowy „kozi róg”. Skręcił w ulicę, na której umieszczona jest bariera zabezpieczająca, która uniemożliwia wjazd i tym samym dalsza jazdę po trakcie. 43-latek próbując przejechać przez to zabezpieczenie, zakleszczył się. Ten moment wykorzystali policjanci i motorowerzysta został zatrzymany.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że mieszkaniec Szubina miał kilka powodów, aby uciekać policjantom. Otóż po pierwsze, wyraźnie czuć było od niego alkohol. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu, a po drugie, posiadał zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Motorowerzysta dochodził do siebie pod opieką rodziny.

Niebawem usłyszy on zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązywania sądowego zakazu, za co grozi kara nawet do 5 lat więzienia. Odpowie także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo ustawodawca także przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie przekazana do sądu.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska