Usłyszeli zarzuty za kradzież kamer monitoringu - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Usłyszeli zarzuty za kradzież kamer monitoringu

Data publikacji 11.09.2017

Kcyńscy kryminalni ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież kamer monitoringu wartych 3 tysiące złotych. Do przestępstwa doszło w czerwcu w jednej z miejscowości w gminie Kcynia. Sprawcom grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w okolicach Kcyni zginęły trzy kamery stanowiące monitoring wpłynęło do dyżurnego policji pod koniec czerwca. Sprawę prowadzili kcyńscy kryminalni. W sierpniu postępowanie zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawców.

Umorzenie postępowania nie oznaczało, że sprawa została zapomniana. Mundurowi w dalszym ciągu zbierali informacje na temat sprawców kradzieży. Przełom w sprawie nastąpił w połowie minionego tygodnia. Wtedy też, kryminalni ustalili personalia podejrzewanych. Okazało się, że kradzież to sprawka czterech mężczyzn zamieszkałych na terenie gmin Kcynia, Wapno i Gołańcz. Cała czwórka w wieku 25, 33, 35, i 45 lat została zatrzymana i usłyszała zarzuty kradzieży. Teraz sprawa trafi do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym podejrzanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska