Wiadomości

Kierował nissanem kompletnie pijany i uciekał przed mundurowymi

Data publikacji 11.09.2017

Dwa zarzuty usłyszał mieszkaniec Szubina, którego zatrzymali mundurowi z miejscowego komisariatu po tym, jak kierując po pijanemu nissanem uciekał przed funkcjonariuszami. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Wczoraj (10.09), przed 22.00, na stanowisko kierowania szubińskiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie, że ul. Wyzwolenia w Szubinie, nissanem primera, ma przemieszczać się pijany kierowca. Na wskazaną ulicę natychmiast został skierowany patrol.
Długo nie trwało, jak mundurowi zauważyli jadącego w ich stronę nissana, za którego kierownicą siedział znany im mieszkaniec miasta. Policjanci zawrócili radiowóz i jadąc za nissanem próbowali zatrzymać auto do kontroli. Siedzący za kierownicą 33–latek nie reagował w ogóle na wydawane sygnały i uciekał ulicami Szubina. W pewnym momencie mundurowi na chwilę stracili auto z oczu, w tym czasie kierowca zjechał na drogę gruntową, wysiadł z auta, zakluczył je i uciekł pieszo.
Liczył pewnie, że policjanci go nie znajdą, a jak bardzo się pomylił przekonał się już po chwili. Po krótkim czasie mundurowi znaleźli 33-latka i go zatrzymali. Mężczyzna został sprawdzony alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Dzisiaj (11.09) usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie sąd.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska