Nietypowa interwencja szubińskich policjantów - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Nietypowa interwencja szubińskich policjantów

Data publikacji 11.09.2017

„W Szubinie balon z ludźmi spadł na dom”, takiej treści zgłoszenie wpłynęło w sobotę na stanowisko kierowania nakielskiej komendy. Nietypowe zgłoszenie szybko okazało się prawdą. Sprawę wyjaśniają szubińscy mundurowi.

W sobotę (9.09.17) około 17.00 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z bydgoskiego WCPR-u, że na budynek mieszkalny w Szubinie spadł balon, a w nim znajdują się jakieś osoby. Szybko okazało się, że to nie żart. Faktycznie, do przydomowego ogródka na posesji przy ul. Prusa spadł balon, a razem z nim dwóch mężczyzny, którzy nim lecieli.
Mundurowi wyjaśniając to zdarzenie ustalili, że 54-letni Polak wraz z 53-letnim Australijczykiem brali udział w międzynarodowych zawodach i dzień wcześniej wystartowali ze Szwajcarii. Ich celem był Białystok. Będąc nad Szubinem postanowili wylądować. Pierwsza próba nie powiodła się, natomiast podczas drugiej balon został przyciśnięty turbulencją i opadając zahaczył o dach budynku, a następnie spadł w przydomowym ogródku, nieopodal miejsca, gdzie załoga zdecydowała się wylądować. Na szczęście mężczyźni na skutek upadku nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Okoliczności tego nietypowego zdarzenia są wyjaśniane przez szubińskich policjantów.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Nietypowa interwencja
  • Nietypowa interwencja