Kolejny pijany kierowca sprawcą zdarzenia drogowego - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Kolejny pijany kierowca sprawcą zdarzenia drogowego

Data publikacji 12.09.2017

2,5 promila alkoholu miał w organizmie 27-latek, który wczoraj na trasie Występ – Nakło spowodował zdarzenie drogowe. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia. Odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło wczoraj (11.09) krótko po 20.00. Przejeżdżający trasa Nakło – Występ patrol „drogówki” zauważył stojące w rowie audi a3. Wyjaśniając co się stało, mundurowi ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, jadąc w stronę Występu, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, uszkadzając przy tym lampę.

Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol. Alkomat wykazał w organizmie 27-latka aż 2,5 promila alkoholu. Z uwagi na doznane obrażenia mężczyzna został przetransportowany do szpitala.
Kiedy dojdzie do siebie ponownie spotka się z mundurowymi, którzy przedstawią mu zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Sprawę oceni sąd, a 27-latkowi grożą nawet 2 lata pozbawienia wolności.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska