Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim

Data publikacji 21.06.2018

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas rozmów z przedszkolakami, mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla przedszkolaków za aktywność podczas zajęć było spotkanie z policyjnym czworonogiem.

Wczoraj (20.06.18) w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi  Pałuckiej w Kcyni, na spotkaniu z przedszkolakami gościła policjantka z nakielskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz kcyński dzielnicowy.  Spotkanie przeprowadzono w dwóch grupach.

Z grupami maluszków  rozmawiał dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk, ze starszakami natomiast sierż. szt. Zofia Wrzeszcz.

Tematem pogadanek  było bezpieczeństwo.  Najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z poruszaniem się dzieci po drogach oraz korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjanci przypominali o tym, że dzieci powinny korzystać z wyznaczonych przejść, nie  powinny biegać po ulicach, czy się na nich bawić. Poznane zasady prawa o ruchu drogowym, maluchy miały okazję poćwiczyć w praktyce na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli ze sobą do przedszkola.

Podczas  spotkań policjanci mówili również o kontaktach z osobami obcymi i zagrożeniach z nimi związanych, a także przypominali o tym, jak powinny się dla  własnego  bezpieczeństwa zachowywać dzieci podczas zabaw poza domem.
Nagrodą dla przedszkolaków za bardzo aktywny udział w zajęciach przeprowadzonych przez policjantów, była możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem i jego przewodnikiem, który omówił, jak powinno zachować się dziecko podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Zajęcia dla kcyńskich przedszkolaków mundurowi zorganizowali w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #1
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #2
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #3
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #4
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #5
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #6
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #7
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #8
  • Bezpieczny przedszkolak w kcyńskim przedszkolu miejskim #9