Wiadomości

Przedszkolaki z Rynarzewa poznały „od podszewki” pracę policjantów

Data publikacji 30.10.2018

Dzieci uczęszczające do grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Rynarzewie odwiedziły szubińskich policjantów w ich miejscu pracy. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po komisariacie dzielnicowych i zadawały wiele pytań.

Bardzo mili goście zawitali do szubińskiego komisariatu, otóż w odwiedziny do mundurowych przybyły dzieci z grup przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Opiekunami przedszkolaków i przewodnikami po komisariacie byli dzielnicowi, mł. asp. Damian Ziółkowski i mł. asp. Przemysław Błaszkowski.  

Maluchy zwiedziły budynek komisariatu, obejrzały cele dla osób zatrzymanych oraz miały okazję na stanowisku kierowania przyglądać się pracy dyżurnego jednostki. Z zainteresowaniem zaglądały też do pomieszczeń służbowych, w których pracują na co dzień policjanci pionu kryminalnego oraz prewencji i dowiadywały się, na czym polega służba tych funkcjonariuszy.

Atrakcją była też możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu oraz zajęcia miejsca za jego kierownicą.

Na pamiątkę wizyty w komisariacie każde chętne dziecko miało możliwość odbić swój odcisk linii papilarnych.  

Mali goście z uwagą słuchały dzielnicowych, miały do policjantów mnóstwo pytań i chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Dzieci w KP Szubin #1
  • Dzieci w KP Szubin #2
  • Dzieci w KP Szubin #3
  • Dzieci w KP Szubin #4