Uwaga na kieszonkowców - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Uwaga na kieszonkowców

Data publikacji 06.11.2018

Nakielscy mundurowi apelują do mieszkańców o ostrożność i dbanie o swoje mienie. Tłok panujący w placówkach handlowych połączone z chwilą nieuwagi pokrzywdzonego to doskonała okazja dla złodziei.

Tłok panujący w sklepach to doskonała okazja dla osób trudniących się drobnymi kradzieżami. Tzw.: „kieszonkowcy” tylko czekają na chwilę nieuwagi pokrzywdzonego i kradną najczęściej portfele, telefony komórkowe, czy też inne drobne, a jednak cenne przedmiot znajdujące się w zasięgu ich wzroku.

W minionym tygodniu nakielska policja odnotowała tego typu kradzież na terenie gminy Mrocza. Pokrzywdzona z niewiadomych przyczyn pozostawiła na ladzie sklepowej portfel z zawartością gotówki oraz dokumentów. Mienie szybko znalazło nowego właściciela.

Aby uniknąć tego typu nieprzyjemnych niespodzianek, należy przede wszystkim zatroszczyć się o swoje mienie. Wychodząc na zakupy dobrze jest podzielić gotówkę i podzieloną przechowywać w różnych miejscach. Portfel winien być schowany w torbie, a ta musi być zamknięta. Nie należy też spuszczać torebki z oka, najlepiej trzymać ją blisko przy sobie.
Właściwie należy zabezpieczać również kartę płatniczą z której korzystamy. Te karty, za pomocą których mamy możliwość płacić zbliżeniowo, dobrze jeśli zapakowane są w dostępne na rynku etui, które uniemożliwia przypadkowe pobranie gotówki z konta.

Przestrzeganie powyższych rad pozwoli ustrzec się przed kradzieżą i nieprzyjemnościami związanymi z utratą dokumentów i kart płatniczych.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska