Wiadomości

Działania „Świeć przykładem” na drogach powiatu nakielskiego

Nakielscy policjanci przeprowadzili wczoraj (20.11.18) działania „Świeć przykładem”, podczas których przypominali pieszym o obowiązku wyposażania się w elementy odblaskowe i uświadamiali, jak ważne dla bezpieczeństwa jest ich noszenie na odzieży. Kontrolowane było również zachowanie kierowców wobec pieszych.

Mundurowi powiatu nakielskiego z myślą o bezpieczeństwie pieszych użytkowników dróg cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane właśnie na bezpieczeństwo tych najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

Jedną z tego typu akcji, są działania „Świeć przykładem”, które wczoraj (20.11.18) Policja prowadziła na drogach województwa kujawsko – pomorskiego. W działania włączyli się także funkcjonariusze z nakielskiego referatu ruchu drogowego.
Mundurowi przypominali pieszym przepisy dotyczące noszenia elementów odblaskowych. Zachęcali, aby korzystać z nich również w obszarze zabudowanym, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo pieszych.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych, ujawniając przy tym 21 wykroczeń popełnionych przez użytkowników pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska