Wiadomości

Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych

Data publikacji 21.11.2018

Policjanci z Nakła oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy byli współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Policjanci rozmawiali z młodzieżą na temat zagrożeń w sieci internetowej.

Wczoraj (20.11.18) w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało III Forum Inicjatyw Młodzieżowych. Do współorganizacji przedsięwzięcia zaproszeni zostali policjanci z nakielskiej komendy powiatowej oraz Wydziału Prewencji KWP Bydgoszcz.

Temat przewodni forum brzmiał: „Młodzież i cyberprzestrzeń”. Zajęcia o szeroko pojętym bezpieczeństwie w sieci prowadzili dla młodzieży policjanci. Mowa była o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu. Wiele uwagi poświęcono portalom społecznościowym, przesyłaniem zdjęć za pośrednictwem komunikatorów oraz przekazywaniem danych wrażliwych osobom poznanym w sieci.

Młodzież rozmawiała z policjantami również o cyberprzemocy, fonoholizmie, a także uzależnieniu od Internetu.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Interaktywny wykład, przeplatany filmami oraz prezentacją multimedialną spowodował, że uczestnicy forum bardzo chętnie zabierali głos dzieląc się swoimi spostrzeżeniami związanymi z tematem przedsięwzięcia.
 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: mł. asp. Justyna Andrzejewska
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #1
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #2
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #3
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #4
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #5
  • Policjanci współorganizatorami III Forum Inicjatyw Młodzieżowych #6