Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Wolwarku - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Wolwarku

O wielkim szczęściu mówić może 19-latka, która wjechała autem w przydrożny budynek mieszkalny. Na szczęście kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń, choć mogło skończyć się tragicznie. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozsądek.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miniony piątek (4.1.19) około 6.30 w Wolwarku w gminie Szubin. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali rozbitego opla astrę, zniszczone ogrodzenie oraz uszkodzony budynek.

Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca oplem astra, nie dostosowała prędkości do warunków pogodowych, straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto wpadło w poślizg, zniszczyło ogrodzenie, a następnie uderzyło w znajdujący się przy drodze budynek mieszkalny.
Na szczęście 19-letnia kierująca nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu. Nic nie stało się również mieszkańcom posesji, choć część budynku musiała zostać wyłączona z użytkowania.

Tylko to jedno zdarzenie obrazuje, jak niebezpieczne może być nieprzestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, dlatego też, po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i zgodną z przepisami jazdę.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska