Interwencja zakończona zarzutami - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Interwencja zakończona zarzutami

Data publikacji 07.01.2019

Zarzut posiadania środków odurzający usłyszał 27-letni mieszkaniec nakielskiej gminy, przy którym „patrolowcy” znaleźli woreczki z suszem. Mężczyzna został zatrzymany podczas interwencji w jednym z mieszkań i już usłyszał zarzuty. O jego losie zdecyduje sąd.

W miniony piątek (4.1.19) około 16.30 na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w jednej z okolicznych miejscowości ktoś dobija się do drzwi zgłaszającej. Po chwili telefon zamilkł. Ponieważ zachodziła obawa, że bezpieczeństwo zgłaszającej jest zagrożone, na miejsce natychmiast pojechał patrol.

Przed posesją mundurowi zastali 27-latka, który oświadczył, że mundurowi niepotrzebnie w ogóle przyjechali. Po wejściu do mieszkania dowiedzieli się, że ów mężczyzna wszczął awanturę z domownikami i zniszczył wyposażenie mieszkania. Aby „ostudzić emocje” awanturnika policjanci zdecydowali o przewiezieniu go do policyjnego aresztu, gdzie miał spędzić noc.

Kiedy mundurowi dojechali do komendy dokładnie sprawdzili odzież 27-latka i w kieszeni kurtki ujawnili plastikowe pudełko, a w nim 3 woreczki z suszem. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana o wadze ponad 6 g.

W sobotę (5.1.19) mieszkaniec nakielskiej gminy został przesłuchany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zachowanie podejrzanego oceni sąd.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska