Wiadomości

Poszukiwane nieletnie odpowiedzą za zniszczenie mienia i znieważenie policjantów

Data publikacji 07.01.2019

Mroteccy policjanci zatrzymali dwie 15-latki poszukiwane po samowolnym oddaleniu z placówki wychowawczej. Podczas zatrzymania uciekinierki znieważyły interweniujących policjantów. Nieletnie odpowiedzą także za zniszczenie mienia ośrodka.

Zgłoszenie o tym, że dwie 15-letnie wychowanki uciekły z placówki wychowawczej, dyżurny nakielskiej komendy otrzymał wczoraj (6.1.19) po 13. Informacja o uciekinierkach trafiła do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie powiatu. Do miejscowości, z której uciekły 15-latki został skierowany mrotecki patrol.

Kontrolując miejscowości w sąsiedztwie placówki wychowawczej, mundurowi zauważyli dwie nastolatki odpowiadające rysopisowi podanemu przez dyżurnego. Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz rzuciły się do ucieczki. Policjanci byli już prawie pewni, że to poszukiwane 15-latki. Nieletnie już po kilku minutach zostały zatrzymane.

Sprawdzenie ich personaliów w policyjnych systemach potwierdziło przypuszczenia mundurowych, że to poszukiwane. Podczas drogi do placówki nieletnie „obrzucały” policjantów wyzwiskami. Żeby tego było mało, wkrótce okazało się, że tuż przed ucieczką zniszczyły drzwi placówki. Wartość strat została wyceniona na 1000 złotych.

Poszukiwane zostały przekazane pod opiekę wychowawcom. Ze swojego zachowania będą tłumaczyły się przed sędzią rodzinnym. 15-latki poniosą odpowiedzialność za swoje czyny zgodnie z przepisami ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska