Wiadomości

Nakielscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii w Szkole Podstawowej w Mycielewie

Data publikacji 08.01.2019

Wczoraj ( 07.01.19r.) policjanci sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie. Mundurowi opowiadali młodzieży o tym jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy  wczoraj ( 07.01.19 r.) spotkali się z uczniami klas VI –VIII, oraz III gimnazjum  ze szkoły podstawowej w Mycielewie.

W trakcie  spotkania prowadzący opowiadali uczniom o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. Policjanci, radzili dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.
Uczniowie podczas pogadanek z mundurowymi, usłyszeli miedzy innymi jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz w jakich miejscach, a także jakie  może być niebezpieczne wchodzenie na zamarznięte stawy jeziora, rzeki, oraz inne akweny wodne. Przypomnieli również o zagrożeniach związanych z osobą obcą i omówili  zasady postępowania.
Prelegenci opowiadali także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych     w porze wieczorowo - nocnej  jak i też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

Autor: asp.szt. Damian Moczadło
Publikacja: asp.szt. Damian Moczadło