Mrotecki dzielnicowy na spotkaniu sołeckim w Dębionku - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Mrotecki dzielnicowy na spotkaniu sołeckim w Dębionku

Data publikacji 08.01.2019

asp. Szymon Kujawa dzielnicowy z mroteckiego komisariatu spotkał się z mieszkańcami sołectwa wsi Dębionek. Podczas spotkania mundurowy opowiadał o zagadnieniach dotyczących Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i nie tylko.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, asp. Szymon Kujawa spotkał się   z mieszkańcami wsi Dębionek podczas zebrania sołeckiego.  Spotkanie było doskonałą okazją, aby przybliżyć mieszkańcom podległego rejonu służbowego program MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”, przedstawiając dzielnicowego jako funkcjonariusza, który jest kreatorem dialogu i współpracy  pomiędzy Policją,   a społeczeństwem oraz który utrzymuje bieżący kontakt z miejscową społecznością oraz dba o bezpieczeństwo mieszkańców.
Funkcjonariusz przybliżył także, w jaki sposób posługiwać się „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, informował jak działa to narzędzie oraz co za pośrednictwem tego narzędzia mogą zgłaszać obywatele. Jednocześnie dzielnicowy zachęcał mieszkańców do korzystania z mapy. Mundurowy rozmawiał   z mieszkańcami na temat  zagrożenia związane z wyłudzeniami pieniędzy  metodą na tzw. ”WNUCZKA”.
Spotkanie było także okazją do rozmów o bieżących problemach mieszkańców sołectwa.
 

Autor: asp.szt. Damian Moczadło
Publikacja: asp.szt. Damian Moczadło