Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej „drogówki”

Data publikacji 09.01.2019

Wczoraj (8.1.19) policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja została przeprowadzona w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na drogach województwa kujawsko-pomorskiego policjanci prowadzili działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Głównym założeniem działań  było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.
Na terenie powiatu nakielskiego działania zostały przeprowadzone na drodze krajowej nr 10 oraz dwóch drogach wojewódzkich.

Na drogach pracowało 14 mundurowych z „drogówki”. Policjanci skontrolowali 83 pojazdy, ujawniając 14 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano środki prawne.

Na kontrolowanych trasach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • „Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej „drogówki” #1
  • „Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej „drogówki” #2
  • „Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej „drogówki” #3
  • „Kaskadowy pomiar prędkości” - działania nakielskiej „drogówki” #4