Wiadomości

Szubiński dzielnicowy radził dzieciom jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe

Data publikacji 09.01.2019

Uczniowie klas 0 – III ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie mieli okazję posłuchać lekcji przeprowadzonej przez dzielnicowego, który opowiadał o tym, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące ferie.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szubinie, mł. asp. Tomasz Bukowski spotkał się z uczniami klas 0 – III Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. Podczas pogadanek mundurowy rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie podczas nadchodzących ferii.

We wszystkich grupach dzielnicowy mówił o zasadach, o których dzieci winny pamiętać w czasie ferii. Przypominał o zachowaniu ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu, szczególną uwagę zwracał na to, jak dzieci winny zachowywać się podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Przestrzegał jednocześnie przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystania z lodowisk utworzonych na stawach i innych akwenach.

Nie zabrakło też informacji na temat tego, jak należy zachowywać się w przypadku zaczepienia przez osobę obcą oraz ataku niebezpiecznego zwierzęcia.

Dzieci chętnie dzieliły się z policjantem swoimi spostrzeżeniami i odpowiadały na pytania, a za aktywność na zajęciach otrzymały odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Dzielnicowy w SP Rynarzewo #1
  • Dzielnicowy w SP Rynarzewo #2
  • Dzielnicowy w SP Rynarzewo #3
  • Dzielnicowy w SP Rynarzewo #4