Wiadomości

Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.01.2019

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, oszustwach dokonywanych na szkodę osób starszych oraz Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, rozmawiali na zebraniach sołeckich z mieszkańcami dzielnicowi z Mroczy, asp. Szymon Kujawa i asp. szt. Piotr Majewski.

Dzielnicowi systematycznie uczestniczą w zebraniach sołeckich w swoich rejonach służbowych i rozmawiają z mieszkańcami o ich problemach, ale też prowadzą pogadanki profilaktyczne o różnej tematyce.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mroczy, asp. Szymon Kujawa oraz asp. szt. Piotr Majewski spotkali się z mieszkańcami w swoich rejonach służbowych. Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w tym obowiązku wyposażania się pieszych w odblaski, podczas poruszania się po zmroku poza obszarem zabudowanym oraz zasadach poruszania się pieszych po jezdni.

Dzielnicowi przestrzegali także przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych metodą „na wnuczka” informując, w jaki sposób działają oszuści. Nie zabrakło również informacji na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówienia zgłoszeń, które za pośrednictwem tego narzędzia wpływają do policji.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich rozmawiali o bezpieczeństwie #1
  • Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich rozmawiali o bezpieczeństwie #2
  • Mroteccy dzielnicowi na spotkaniach sołeckich rozmawiali o bezpieczeństwie #3