Wiadomości

Licealiści z Nakła rozmawiali z policjantami o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 16.01.2019

Zajęcia profilaktyczne z uczniami klas II nakielskiego liceum przeprowadzili policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Mowa była o bezpiecznym spędzaniu ferii, demoralizacji nieletnich oraz ich odpowiedzialności prawnej.

Nadmiar wolnego czasu młodzieży, która z różnych powodów nie skorzysta z zorganizowanych form wypoczynku podczas ferii, powodować może wzrost zdarzeń z udziałem małoletnich. Aby poinformować młodzież, jak przepisy prawne regulują ich odpowiedzialność za łamanie prawa, mundurowi z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii, jeszcze przed rozpoczęciem ferii spotkali się z uczniami klas II nakielskiego liceum ogólnokształcącego.

Policjanci przybliżyli młodzieży przepisy zawarte w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, informowali o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań i zwracali uwagę, że wszelkie decyzje w sprawie łamiących prawo nieletnich podejmuje sąd rodzinny. Mowa była również o demoralizacji, jej przejawach oraz działaniach policji po tym, jak zostanie ona powiadomiona o fakcie demoralizacji.

Nie zabrakło również informacji na temat tego, jak spędzić wolny od zajęć lekcyjnych czas bezpiecznie. Policjanci przestrzegali przed korzystaniem z „dzikich” lodowisk, niebezpiecznymi zachowaniami na stokach narciarskich oraz niebezpieczeństwami związanymi z wyprawami w góry bez właściwego ubioru oraz przygotowania.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Spotkanie w LO #1
  • Spotkanie w LO #2
  • Spotkanie w LO #3