Akcja „Prędkość” na powiatowych drogach - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Akcja „Prędkość” na powiatowych drogach

Policjanci z nakielskiej „drogówki” ponownie prowadzili na drogach powiatu akcję prewencyjną „Prędkość”, podczas której kontrolowali, jak kierowcy przestrzegają przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

Nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drogach, często są przyczynami zdarzeń drogowych. Skutki tych zdarzeń bywają tragiczne, dlatego też, aby do zdarzeń tych nie dochodziło, policjanci „drogówki” podczas prowadzonych cyklicznie działań sprawdzają, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości.

W okresie zimowym przestrzeganie ograniczeń prędkości jest tym bardziej ważne, ponieważ na śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania, a możliwości opanowania pojazdu w przypadku, kiedy wpadnie ono w poślizg są znikome.
Akcję ”Prędkość” policjanci referatu ruchu drogowego prowadzili wczoraj (17.01.19). Funkcjonariusze kontrolowali czy kierowcy przestrzegają ograniczeń prędkości, dyscyplinowali tych, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa i przyglądali się, jaki jest stan techniczny kontrolowanych aut.  

Podczas trwania działań policjanci skontrolowali 82 pojazdy, ujawniając 17 kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.
Na kontrolowanych trasach, nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego.

Prowadzone działania mają uzmysłowić kierowcom, że pośpiech może okazać się bardzo tragiczny w skutkach i z całą pewnością lepiej wolniej, a bezpieczniej dotrzeć do zakładanego celu, niż nie dotrzeć do niego wcale.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska