Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Starym Jarużynie - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Starym Jarużynie

Na szczęście bez poważnych skutków zdrowotnych uczestników zdarzenia, zakończyła się kolizja, do jakiej doszło wczoraj (17.01.19) w Starym Jarużynie. 21-letni kierowca nissana prawdopodobnie zasnął za kierownicą i uderzył w jadącą z przeciwka ciężarówkę.

Zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z ciężarówką, policja otrzymała wczoraj (17.01.19) przed 17. Na miejscu pracowali szubińscy „patrolowcy”. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 21-letni kierowca nissana micry, prawdopodobnie zasnął za kierownicą w wyniku czego nissan zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w ciężarową scanię, a następnie wjechał na przydrożne pole.

Mieszkaniec kcyńskiej gminy, który kierował nissanem może mówić o dużym szczęściu, gdyż nie doznał żadnych obrażeń ciała, choć cała sytuacja mogła zakończyć się tragicznie.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o rozwagę, poruszanie się po drogach zgodnie z przepisami, ale też zadbanie o swój stan psychofizyczny przed wyruszeniem w trasę. Zwracamy się także do pieszych o poruszanie się po trasach zgodnie z przepisami i noszenie na odzieży elementów odblaskowych, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska