Zajęcia feryjne z policjantem - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Zajęcia feryjne z policjantem

W Szubińskim Domu Kultury dzielnicowy z miejscowego komisariatu spotkał się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach feryjnych. Mundurowy rozmawiał o bezpieczeństwie podczas trwających ferii oraz swojej pracy.

Dzielnicowy mł. asp. Damian Ziółkowski spotkał się z dziećmi, które biorą udział w zajęciach feryjnych w Szubińskim Domu Kultury.

Wizyta mundurowego była okazją, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas trwających ferii. Dzielnicowy przypominał zasady zachowania się w sytuacji, kiedy dziecko zostanie zaczepione przez osobę obcą, informował że nie należy przyjmować od obcych żadnych prezentów czy też poczęstunków. Policjant mówił również o przepisach ruchu drogowego, ze szczególnym naciskiem na to, w jaki sposób pieszy powinien poruszać się po drodze, by być bezpiecznym.  

Jak przystało na ferie, nie zabrakło też informacji o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas spędzania czasu wolnego na dworze, ze szczególnym naciskiem na zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu oraz lodzie. Na zakończenie spotkania dzieci dowiedziały się także, jak wygląda codzienna praca dzielnicowego.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska