Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie podczas ferii - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiają o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 22.01.2019

Dzielnicowi z nakielskiej komendy i podległych komisariatów w trakcie trwających ferii na terenie powiatu rozmawiają z dziećmi, o tym jak bezpiecznie spędzać zimowy wypoczynek. Uczestnicy pogadanek, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.

Dzielnicowi z nakielskiej komendy i podległych komisariatów w trakcie ferii spotykają się  z dziećmi na półkoloniach oraz w przedszkolach,  gdzie rozmawiają  z nimi na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Policjanci radzą dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegają przed niebezpieczeństwami.
Nieletni podczas pogadanek z policjantami,  mogą dowiedzieć się miedzy innymi jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach oraz w jakich miejscach, a także jakie  może być niebezpieczne wchodzenie na zmarznięte stawy jeziora, rzeki, oraz inne akweny wodne. Przypominają również o zagrożeniach związanych z osobą obcą i omawiają   zasady postępowania.
Dzielnicowi  opowiadają także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych     w porze wieczorowo - nocnej  jak i też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

Autor: asp.szt. Damian Moczadło
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska