Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Nakle na drodze krajowej nr 10 - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Niebezpieczne zdarzenie drogowe w Nakle na drodze krajowej nr 10

Data publikacji 23.01.2019

Dzisiaj około godziny 11:05 do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 10 w Nakle nad Notecią z udziałem pojazdu ciężarowego który przewoził drewno.

Dzisiaj około godziny 11:05 na stanowisko kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Karnowska z drogą krajową nr 10 z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego drewno. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali  przewrócony pojazd ciężarowy  scania wraz z naczepą, zniszczona sygnalizację drogowa oraz znaki.
Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący scanią, nie dostosowała prędkości do warunków pogodowych, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku gwałtownego hamowania  auto wpadło w poślizg wywróciło się i  zniszczyło sygnalizację drogowa oraz znaki a przewożony ładunek rozsypał się na drogę.
Na szczęście 53-letni kierujący nie doznał obrażeń ciała . Nic nie stało się również innym użytkownikom drogi.
Tylko to jedno zdarzenie obrazuje, jak niebezpieczne może być nieprzestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, dlatego też, po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i zgodną z przepisami jazdę.

Autor: asp.szt. Damian Moczadło
Publikacja: asp.szt. Damian Moczadło