Kontrole trzeźwości na drogach powiatu nakielskiego - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Kontrole trzeźwości na drogach powiatu nakielskiego

W miniony piątek (15.02) na drogach powiatu nakielskiego policja kontrolowała trzeźwość kierowców. Działania prowadzone były w godzinach rannych i popołudniowych. Mundurowi sprawdzili trzeźwość łącznie 1243 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

W miniony piątek (15.02.19) na drogach powiatu nakielskiego mundurowi kontrolowali trzeźwości kierowców. W działaniach „Trzeźwy kierujący” udział wzięli policjanci referatu ruchu drogowego i inni funkcjonariusze prewencji. Akcja prowadzona były od wczesnych godzin rannych, a także w godzinach popołudniowych.   

Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali trzeźwości 1243 kierowców. Jak się okazało, nie wszyscy kontrolowani byli trzeźwi. Zatrzymano jedną osobę, która kierowała autem w stanie nietrzeźwości, jedną w stanie po użyciu alkoholu i jednego pijanego rowerzystę.

Kierowcy aut, w których organizmach alkomat wykazał alkohol, stracili prawa jazdy, a ze swojego zachowania będą tłumaczyli się w sądzie.

Kontrole trzeźwości kierowców prowadzone są cyklicznie i mają na celu eliminowanie z ruchu tych, którzy wsiadając za kierownicę na przysłowiowym „podwójnym gazie”, stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg.

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska