Działania NURD na terenie powiatu nakielskiego - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Działania NURD na terenie powiatu nakielskiego

W miniony piątek (8.03.19) na powiatowych drogach policjanci „drogówki” prowadzili działania NURD, podczas których szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych i cyklistów. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Działania pn.: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” prowadzone przez nakielską „drogówkę” w miniony piątek (8.03.19) na drogach powiatu, ukierunkowane były przede wszystkim na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Mundurowi sprawdzali zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także przyglądali się pieszym i kontrolowali, jak piesi przestrzegają przepisy prawa o ruchu drogowym. Podczas akcji policjanci ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 7 przez kierowców wobec pieszych. Podczas trwania akcji, na powiatowych drogach nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje do pieszych o rozsądek oraz wyposażanie się w elementy odblaskowe nawet w obszarze zabudowanym. Apel też do kierowców, aby zachowywać szczególną ostrożność w rejonach przejść dla pieszych.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska