Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku”

Data publikacji 14.05.2019

Zajęcia profilaktyczne, których głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym przeprowadziła dla maluchów z przedszkola „Słoneczko” sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy. Dzieci miały też okazję ćwiczyć na miasteczku ruchu drogowego wszystko to, czego nauczyła ich mundurowa.

Blisko 80 maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Nakła wzięło udział w spotkaniu profilaktycznym przeprowadzonym przez policjantkę z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas poruszania się po drogach. Mowa była o tym, którą stroną drogi się poruszać, jak interpretować znaki i sygnały drogowe oraz jak powinien na drodze zachowywać się pieszy. Nie zabrakło też informacji o tym, jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych, czemu one służą i jak działają. Sierż. szt. Wrzeszcz rozdała maluchom odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła, po to, aby każdy przedszkolak był widoczny, a tym samym bezpieczny na drodze.

Podczas spotkania maluchy ćwiczyły pod nadzorem policjantki poznane przepisy na mini miasteczku ruchu drogowego.

Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć policyjny radiowóz i jego wyposażenie, a także dowiedzieć się, jak powinno zachować się dziecko w przypadku ataku niebezpiecznego zwierzęcia.    

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę uczącą stojącego koło niej chłopca właściwego korzystania z przejścia dla pieszych. na pierwszym planie widać przyglądające się dzieci oraz ich opiekunkę.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prezentującą przedszkolakom oznakowany radiowóz. Na fotografii widać tez grupę przedszkolaków oraz dwie opiekunki dzieci.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #2
 • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę uczącą siedzące przed nią dzieci znaczenia świetlnych sygnałów drogowych.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #3
 • Zdjęcie przedstawia stojącą na tle oznakowanego radiowozu umundurowaną policjantkę wraz z grupa przedszkolaków.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #4
 • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę uczącą siedzące przed nią dzieci znaczenia znaków drogowych.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #5
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę rozdającą stojącym przed nią dzieciom odblaskowe opaski.
  Spotkanie z przedszkolakami w nakielskim „Słoneczku” #6