Spotkanie z rodzicami w szkole w Witosławiu - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Spotkanie z rodzicami w szkole w Witosławiu

Data publikacji 16.05.2019

W Szkole Podstawowej w Witosławiu nakielska policjantka wspólnie z przedstawicielką Sanepidu spotkały się z rodzicami. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich oraz profilaktyka uzależnień. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Wczoraj (15.05.19) w Szkole Podstawowej w Witosławiu sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z Patrycją Machoń, przedstawicielką Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Nakła, przeprowadziły spotkanie profilaktyczne dla rodziców.

Spotkanie poświęcone było odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz profilaktyce uzależnień.

Prowadzące poinformowały rodziców czym jest czyn karalny i przypomniały, że za popełniane przez siebie czyny nieletni odpowiadają przed sądem rodzinnym i nieletnich. W trakcie pogadanki przedstawiony został też katalog środków karnych jakie sąd może zastosować wobec nieletniego.

Nie zabrakło również informacji na temat uzależnień młodzieży oraz negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych. Wskazano też placówki pomocowe dla uzależnionej młodzieży działające na terenie powiatu nakielskiego.

Prelekcję zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, a wzięło w niej udział blisko 70 rodziców.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
  • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą w sali obok niej pracownica szkoły oraz przedstawicielka sanepidu
    Spotkanie profilaktyczne #1
  • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą w sali obok niej pracownica szkoły oraz przedstawicielka sanepidu. na pierwszym planie widać siedzących tyłem do zdjęcia rodziców.
    Spotkanie profilaktyczne #2
  • Fotografia przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą w sali obok niej pracownica szkoły oraz przedstawicielka sanepidu. na pierwszym planie widać siedzących tyłem do zdjęcia rodziców.
    Spotkanie profilaktyczne #3