Policyjna profilaktyka w kcyńskim przedszkolu - Wiadomości - KPP w Nakle nad Notecią

Wiadomości

Policyjna profilaktyka w kcyńskim przedszkolu

Data publikacji 17.06.2019

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych policjanci spotkali się z dziećmi w Przedszkolu Miejskim w Kcyni. Podczas zajęć z przedszkolakami mundurowi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Nagrodą dla przedszkolaków za aktywność i zaangażowanie było spotkanie z policyjnym czworonogiem i nie tylko.

W piątek (14.06.19) w Przedszkolu Miejskim im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni na spotkaniu z przedszkolakami gościli nakielscy mundurowi. Spotkanie przeprowadzono w trzech grupach.

Z najmłodszymi rozmawiał przewodnik policyjnego czworonoga asp. Łukasz Król. Oprócz omówienia zasad bezpiecznej zabawy oraz kontaktów z niebezpiecznym zwierzęciem, policjant zaprezentował maluchom oznakowane radiowozy, które dzieci z zaciekawieniem oglądały.  

Ze starszakami rozmawiali: sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. szt. Marcin Pilch. Tematem pogadanek było bezpieczeństwo. Najwięcej uwagi poświęcono zagadnieniom związanym z poruszaniem się dzieci po drogach oraz korzystaniem z przejść dla pieszych. Policjanci przypominali o tym, że dzieci powinny korzystać z wyznaczonych przejść, nie powinny biegać po ulicach, czy się na nich bawić. Poznane zasady prawa o ruchu drogowym, maluchy miały okazję poćwiczyć w praktyce na mini miasteczku ruchu drogowego, które policjanci przywieźli ze sobą do przedszkola.

Podczas  spotkań policjanci mówili również o kontaktach z osobami obcymi i zagrożeniach z nimi związanych, a także przypominali o tym, jak powinny się dla własnego  bezpieczeństwa zachowywać dzieci podczas zabaw poza domem.

Nagrodą dla starszaków za bardzo aktywny udział w zajęciach była możliwość spotkania z policyjnym czworonogiem i jego przewodnikiem, który omówił, jak powinno zachować się dziecko podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia. Dzieci miały też możliwość wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu, a także na motocykl, którym do przedszkola przyjechali mundurowi z „drogówki”.  
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę prowadzącą zajęcia dla przedszkolaków.
  Spotkanie w przedszkolu #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta prowadzącego zajęcia dla przedszkolaków.
  Spotkanie w przedszkolu #2
 • Zdjęcie przedstawia dzieci stojące obok radiowozów i słuchające umundurowanych policjantów. Na fotografii widoczne także opiekunki.
  Spotkanie w przedszkolu #3
 • Zdjęcie przedstawia dzieci stojące obok radiowozów i słuchające umundurowanych policjantów. Na fotografii widoczne także opiekunki.
  Spotkanie w przedszkolu #4
 • Zdjęcie przedstawia dzieci pozujące wspólnie z umundurowanym policjantem do zdjęcia.
  Spotkanie w przedszkolu #5
 • Zdjęcie przedstawia dzieci pozujące wspólnie z umundurowanym policjantem do zdjęcia.
  Spotkanie w przedszkolu #6
 • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę stojącą razem z dziećmi koło radiowozu.
  Spotkanie w przedszkolu #7
 • Zdjęcie przedstawia dziewczynkę siedzącą na policyjnym motocyklu. Obok niej stoi umundurowana policjantka.
  Spotkanie w przedszkolu #8