Wiadomości

„Kaskadowy pomiar prędkości” - działania na powiatowych drogach

Data publikacji 10.07.2019

Wczoraj (9.07.19) nakielska „drogówka” włączyła się ogólnopolskie działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi kontrolowali prędkość, z jaką po powiatowych drogach przemieszczały się pojazdy i nie tylko. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie użytkowników tras.

Wczoraj (9.07.19) na terenie całego kraju policjanci komórek ruchu drogowego prowadzili działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich głównym celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Działania kaskadowe polegają na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie. Miejsca prowadzonych kontroli wyznaczane są w oparciu o analizę zdarzeń drogowych oraz natężenie ruchu.

Poza kontrolą prędkości przemieszczających się po trasach aut, funkcjonariusze sprawdzali też trzeźwości kierujących, stosowanie przez nich pasów bezpieczeństwa i stan techniczny pojazdów.

Podczas działań mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego skontrolowali 96 aut, ujawniając 68 wykroczeń, w tym 34 związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Wobec sprawców wykroczeń zastosowano odpowiednie środki prawne.
 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Justyna Andrzejewska
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego prowadzącego kontrolę prędkości przemieszczających się po trasie aut.
  Działania kaskadowe #1
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego prowadzącego kontrolę stojącego przed nim pojazdu.
  Działania kaskadowe #2
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego zatrzymującego do kontroli auto.
  Działania kaskadowe #3
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego prowadzącego kontrolę prędkości przemieszczających się po trasie aut.
  Działania kaskadowe #4
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego sprawdzającego sprawność oświetlenia kontrolowanego auta.
  Działania kaskadowe #5